Firmamız hakkında ..
 
FertilTR Üreme Sağlık Ürünleri Dış Tic. Şti.; 

25 Mayıs 2009 tarihinde, “ Çocuk özleminiz için çalışıyoruz, Hayatınızda eksik olan şimdi tamamlanıyor “ sloganıyla OTC pazarında faaliyet göstermeye başladı. Faaliyet alanı ve ürün yelpazesi itibariyle sadece üreme sağlığı sektörünü hedef alan  Türkiye de’ ki ilk ve tek firmadır. Türkiye ve K.K.T.C de, distribütörü olduğu ürünlerin birçoğunun ülkemizde alternatifi bulunmamaktadır.

.

Kuruluş amacı; 
Dünyada gün geçtikçe artan kısırlık problemine alternatif çözümler üretmek  ve çocuk sahibi olamayan çiftlerin,  daha zahmetsiz bir şekilde, daha az maliyetli yöntemlerle bebek özlemlerine kavuşmalarına yardımcı olmaktır. Son zamanlarda çiftlerin en büyük sorunlardan biri de çocuk sahibi olamamaktır. Erkek de yada kadında yaşanan sağlık problemlerinin haricinde sebepsiz yere çocuk sahibi olamayan çiftlerin sayısı da oldukça fazla olduğu bilinmektedir.

​​Türkiye’ de 1975 yılında %2 olan kısırlık oranı, 2004’ de %10, 2005’ de %15 ve 2009’ da ise %25’ lere kadar ulaştı. Kısırlık için söylenen birçok nedenin yanı sıra uzmanlara göre stres, yiyeceklerdeki katkı maddeleri, çevresel etkenler, modern yaşamın etkileri olarak gösterilmekte ve Türkiye’ de kısırlık oranının artışı bu hızla devam ederse 2020 yılında %50’ ye ulaşacağı ön görülmektedir. Bu konuda  doğru zamanın önemini vurgulamakta  ve çiftlere  yönelik bu dönemin nasıl tespit edileceğini Tüp Bebek tedavilerine başlamadan önce nasıl bir yöntem izlemelerine dair bir bilgilendirme politikası yürütmektir.

FertilTR Üreme Sağlık Ürünleri Dış Tic. Şti 'nin kuruluş aşaması yani dünyada ve ülkemizde OTC pazarını tarayarak ürünlerini belirlemesi uzun bir zaman dilimi sonunda tamamlanmıştır. Bu süreç içinde, Üretim yeri Amerika’ da olan INGfertility firmasının Doğal Yolla Hamile Kalmayı Destekleyen Pre~seed vajinal jel ürünü ve üretim yeri İngiltere’ de  bulunan Babystart LTD. şirketinin ise Babystart Üretkenlik ve Teşhis Test Kiti ürünleri için gerekli görüşmeleri yapmış, 04 Haziran 2009 tarihinde FertilTR’ nin İstanbul’da bulunan şirket merkezinde Türkiye ve K.K.T.C. Distribütörlük anlaşmasını imzalanmıştır.

​Yelpazesinde bulunan ürünlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması hususunda ülkemizin en büyük Ecza Depoları ile gerekli anlaşmaları yaparak, ürünlerin eczanelerden temin edilmesini sağlamıştır.

Üretkenlikle ilgili ciddi sağlık sorunları bulunmayan, fakat çocuk sahibi olmayı başaramayan çiftlere IUI-aşılama ve IVF-Tüp bebek tedavilerine başlamadan önce ürünleri ile destek vermektedir.

FertilTR Üreme Sağlık Ürünleri Dış Tic. Şti. ’nin doğal yolla hamileliğe yardımcı ürünleri :

 • %20 başarı oranıyla ülkemizde ve dünyada bir benzeri olmayan Doğal Yolla Hamile kalmayı Destekleyen Pre-seed vajinal Jel
 • Kadınlar ve erkekler için evde yapılabilen Babystart Üretkenlik (kısırlık) Testleri
 • Kadınlar için idrardan yapılan Babystart Ovülasyon (yumurtlama) Testi
 • Kadınlar için tükürükten yapılan ve ülkemizde benzeri olmayan Babystart Tükürükten Ovülasyon (yumurtlama) Mikroskobu
 • 7-10 gün gibi kısa bir süre sonra sonuç alınabilen Babystart Erken Teşhis Hamilelik Testi
 • Kadın ve erkek vücudunun üretkenlikle ilgili ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri içinde bulunduran besin destekleri bulunmaktadır.

Distribütörlüğünü yaptığımız ürünlerimiz dünyada klinik çalışmalara sahip belli kriterler ve kalite doğrultusunda özenle seçilerek ithal edilmektedir. 

​Ürünlerimiz;

 Pre-seed vajinal Jel : 

 • USA - Food and Drug Administration (FDA) - Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi Onayına
 • Conformité Européenne (CE ) - Avrupa Normlarına Uygunluk belgesine
 • TC. Sağlık Bakanlığı SGK Onayına 

 Babystart Test Ürünleri :

 • Conformité Européenne (CE ) - Avrupa Normlarına Uygunluk belgesine
 • TC Sağlık Bakanlığı SGK Onayına sahiptir.

.
2018-2023 Copyright - Tüm Hakları Saklıdır - FertilTR Üreme Sağlık Ürünleri Dış Tic. Şti.